Wynajem namiotów na wesele - ile to kosztuje?

2019-01-18

Wymarzone wesele w namiocie może kosztować cię nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jesteś pod wrażeniem? Zanim zdecydujesz się na poszukiwania idealnej firmy eventowej pod hasłem “wynajem namiotów warszawa”, dowiedz się, ile będzie kosztowała cię ta przyjemność.


Wesele w namiocie - koszty


Wesele w plenerze to piękna sprawa. Jednak wynajem namiotów to nie jedyny koszt, który musisz wziąć pod uwagę. W cenę zostaje wliczona cała usługa - miejsce, w którym zostanie ustawiony, sam transport, montaż oraz całe wyposażenie namiotu weselnego. Zatem ostateczna cena może wahać się pomiędzy kilkoma a kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Koszty związane z organizacją wesela w namiocie nie muszą wcale różnić się od tych, które poniesiesz, organizując wesele w restauracji.


Wynajem namiotów - cena samego namiotu


Na rynku jest wiele firm zajmujących się wynajmem namiotów weselnych i organizacją tego rodzaju imprez. Możesz bez trudu zauważyć to, wpisując w wyszukiwarkę hasło “wynajem namiotów warszawa http://www.wynajem-namiotow.com.pl/“. Ostateczny cennik to jednak nie to, co na pierwszy rzut oka znajdziesz na stronie - profesjonalna firma bowiem musi uwzględnić wszystkie indywidualne oczekiwania przyszłej młodej pary. Ważne, jeśli mówimy o cenie, będą wielkość oraz jakość namiotu. Ceny namiotu weselnego o wymiarach 3 metry na 3 metry mogą zaczynać się już od 300 złotych za dobę. Warto jednak wiedzieć, że ta cena nie obejmuje podłogi.


Podłoga w namiocie weselnym może być z wykładziny, drewna lub płyt wodoodpornych. Najczęściej stosowaną, ze względu na stabilność i wygodę, jest podłoga wyłożona parkietem. Niemniej warto zaznaczyć, że to najdroższa opcja - koszt ułożenia metra kwadratowego parkietu w namiocie weselnym waha się pomiędzy 10 a 30 złotymi.


Jeśli planujesz wesele na ponad 150 osób i właśnie przeszukujesz wyniki spod hasła “wynajem namiotów warszawa”, weź pod uwagę także firmy oferujące hale namiotowe. Taka o wymiarach 12 na 30 metrów może kosztować cię około 8-9 tysięcy za dobę (cena nie uwzględnia podłogi), co może wyjść finalnie korzystniej dla ciebie.


Dla ostatecznej ceny wynajmu namiotu nie bez znaczenia będzie jego położenie. Musisz uwzględnić to, że do namiotu musi zostać doprowadzony prąd, by pozwolić na zamontowanie oświetlenia i nagłośnienia. Dodatkowe koszty to oczywiście transport, gdyż sam montaż jest najczęściej wliczony w cenę wynajmu. Cena transportu uzależniona jest od ilości pokonanych kilometrów.


Zanim zdecydujesz się na wybór oferty którejś z firm znalezionych pod hasłem “wynajem namiotów warszawa” upewnij się, że ceny prezentowane przez nią są kwotami brutto. Podatek VAT na tego rodzaju usługi to bowiem aż 23%, dlatego różnica będzie dość znacząca, a część firm prezentuje kwoty netto, by w ten sposób niskimi cenami zachęcić klienta do skorzystania z usług.


Wynajem namiotów na wesele - koszty dodatkowe


Do podstawowych, niemal niezbędnych kosztów dodatkowych (których nie znajdziesz od razu pod hasłem “wynajem namiotów warszawa”) musisz doliczyć: cenę wynajmu mebli, akcesoriów i wszystkiego, co na weselu jest niezbędne, nawet toalety.


Wesele w namiocie to także wynajęcie mebli, naczyń i całej stołowej zastawy oraz miejsca, w którym można w bezpieczny i higieniczny sposób przygotować posiłki. Warto zapoznać się szczegółowo z ofertą firm cateringowych, które mogą mieć własne akcesoria.


Pamiętaj, że jeśli twój ślub ma być jesienią lub wiosną, do ceny końcowej musisz doliczyć ogrzewanie. Nagrzewnice najczęściej możesz wypożyczyć w tej samej firmie, u której wynajmujesz namiot, jednak ceny ustalane są indywidualnie.