Switche Cisco

2019-05-24

Każdy, kto poszukuje najlepszych przełączników sieciowych, po prostu musi poznać switche Cisco. Obecna od wielu lat na rynku marka Cisco na samym początku swojej działalności zajmowała się głównie produkcją urządzeń do trasowania w sieciach komputerowych. Od tamtego czasu jednak zdecydowanie rozwinęła swoją działalność - dzisiaj produkuje, a także sprzedaje i wspiera rozwiązania sieciowe i telekomunikacyjne. Co więcej, w jej ofercie jest też produkcja i sprzedaż centr przetwarzania danych i bezpieczeństwa sieciowego. Dobrze jest wiedzieć, że Cisco od lat skutecznie rozwija Akademię Sieciową. Jest to ogólnoświatowa inicjatywa dostarczająca uczelniom wyższym specjalistycznych szkoleń z najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych i sieci komputerowych.

Switche Cisco: rodzaje i możliwości

Switche Cisco na rynku wyróżniają się przede wszystkim inteligencją - to właśnie one dostosowują się do najnowszych technologii. Ich podstawowym zadaniem jest ciągłe uczenie się, przez co zapewniają najlepszą i ciągłą ochronę niezbędną dla centrów danych czy sieci szkieletowych. Główny celem marki jest stworzenie sieci możliwie jak najbardziej intuicyjną, co pozwoliłoby jej wejść w nową erę.

Pośród całej oferty marki Cisco warto podkreślić obecność przełączników przemysłowych - Industrial Etheret Switches. Na tle innych wyróżniają się bardzo wysoką wydajnością. Tego rodzaju przełączniki przeznaczone są do centrów danych Cisco Nexus lub Cisco Catalyst. To jednak nie wszystko, co znajdziesz w ofercie marki cisco. Dla małych i średnich przedsiębiorstw najlepszym rozwiązaniem będą przełączniki kompaktowe. Warto jednak zauważyć, że występują również switche Cisco dedykowane warstwie dystrybucyjnej i dostępowej.

Switche Cisco typu Industrial Ethernet mają cały szereg nieocenionych zalet. Przede wszystkim, są one już w pełni przygotowane do montażu. Co więcej, charakteryzuje je najwyższa łatwość w użytkowaniu, której nie sposób nie docenić. Znacznie ważniejsze jednak są zastosowane innowacyjne rozwiązania i zwiększone bezpieczeństwo. Co istotne w przemyśle, ich konstrukcja pozostaje odporna na wstrząsy i wszelkie wibracje i przepięcia.

Jeśli chcesz dobrze poznać ofertę marki, musisz wiedzieć, że switche Cisco to także przełączniki kompaktowe Nexus. Umożliwiają one powstanie sieci najnowszej generacji - w jednej platformie dzięki nim otrzymujesz wszechstronne funkcje sieciowych centrów danych. W ten sposób tego rodzaju switche cisco gwarantują najwyższą wydajność oraz agregację i gęstość dla rdzenia. Co więcej, te switche Cisco są w stanie dopasować się do sporej ilości narzędzi open-source.

Najwyższym poziomem bezpieczeństwa z pewnością wyróżniają się switche Cisco Catalyst - przełączniki kompaktowe. Wśród ich głównych zalet warto podkreślić także ich elastyczność i wyjątkową łatwość w instalacji. To właśnie one umożliwiają uruchomienie sieci LAN z uproszczoną obsługą.