Rozwód - jak wybrać najlepszego adwokata?

2019-01-18

W życiu lubi układać się różnie. Zdarza się zatem, że nawet z pozoru najszczęśliwsze małżeństwa cieszące się wieloletnim stażem decydują się na rozwód. Niezależnie od jego przyczyn, sprawa rozwodowa zawsze będzie dla nich dużym przeżyciem. Jest bardzo dobrze, jeśli obydwoje zgadzają się co do tej decyzji. Schody zaczynają się zazwyczaj przy podziale majątku, ustaleniu opieki nad małoletnimi dziećmi oraz zgodnego ustalenia, że wina leży po środku. Kiedy to się nie udaje, rozwód okazuje się najczęściej długim horrorem, przez który trudno przejść. W tym znacząco może pomóc prawnik. Jak wybrać właściwego adwokata do rozwodu? Czy wpisanie w google “adwokat piaseczno http://www.mazuriwspolnicy.pl/kontakt.html“ i wybranie losowego wyniku wystarczy?


Rozwód jest o tyle trudny, że niesie w sobie bardzo dużo emocji po obydwu stronach. Dlatego tak ważne jest, by wszelkie zbędne wojny szybko gasił profesjonalny adwokat. Czy każdy, kogo znajdziesz pod hasłem “adwokat piaseczno” będzie odpowiedni? Otóż nie. Zanim zdecydujesz, kto będzie reprezentował twój interes na sali sądowej, weź pod uwagę kilka kryteriów.


Rozwód z orzekaniem o winie - jak wybrać prawnika?


Przede wszystkim postaw na doświadczenie. Tylko prawnik, który towarzyszył dziesiątkom par na sali sądowej podczas rozwodu w pełni zdaje sobie sprawę, czego można się spodziewać. Musisz mieć bowiem świadomość, że na samej sali sądowej zaskoczyć może cię dokładnie wszystko: zachowanie twojego partnera, interpretacja sądu, a nawet twoje własne emocje. Dobry adwokat nie tylko cię na to przygotuje, ale także pomoże ci we właściwy sposób przez to przejść. To właśnie on powstrzyma cię przed wieloma naturalnymi i emocjonalnymi reakcjami, które w sądzie są nie tylko zbędne, ale wręcz niewskazane.


Upewnij się też przed ostatecznym wyborem, czy prawnik znaleziony pod hasłem “adwokat piaseczno” specjalizuje się w prawie rodzinnym. Prawo jest bardzo szerokie i ma naprawdę sporo gałęzi, z których każda jest dość obszerna. Pojęcie ich wszystkich jest niemal niemożliwe - a przynajmniej nie w takim stopniu, by być ze wszystkim na bieżąco i bez zawahania móc pomagać wszystkim klientom w 100%. Gdy uwaga prawnika jest rozproszona na kilka gałęzi prawa, najczęściej nie jest on w żadnej naprawdę dobry, bo zwyczajnie nie ma czasu, by się w którąkolwiek prawdziwie zagłębić.


W przypadku rozwodu nie bez znaczenia pozostaje także pierwsze wrażenie, jakie zrobił na tobie twój potencjalny adwokat. Nie wystarczy bowiem znaleźć pod hasłem “adwokat piaseczno” prawnika, który odpowiada ci cenowo i jest chwalony przez swoich klientów. Rozwód to bardzo wrażliwa sprawa, wymagająca sporej dawki empatii ze strony adwokata. Musisz po prostu czuć, że twoja sprawa jest dla niego ważna tak, jakby nie miał ich dziennie kilku lub nawet kilkunastu. Zdecydowanie musi być między wami nić porozumienia. Jeśli czujesz się ignorowany, idź gdzie indziej. W rozwodzie twój spokój to klucz do sukcesu.


W każdej sprawie sądowej, ale szczególnie podczas rozwodu, bardzo ważna jest dwustronna szczerość na linii klient-prawnik. Musisz zatem powiedzieć swojemu reprezentantowi wszystko, co jest istotne dla sprawy, niezależnie od tego, w jakim świetle cię to w jego oczach postawi - on nie jest tam prywatnie. Pamiętaj, że dobry adwokat nigdy nie obieca ci niczego, co nie wynika bezpośrednio z litery prawa. Nie może cię w ten sposób uspokajać ani naciągać na dodatkowe koszty. Musisz mieć świadomość, na czym tak naprawdę stoisz i jakie masz możliwości dalszego działania.