Oczyszczanie twarzy - jaką metodę wybrać?

2019-01-18

Każdy z nas, zwłaszcza kobiety, chciałby cieszyć się gładką i zdrową cerą. Dlatego wiele z nas zastanawia się nad zabiegiem, jakim jest oczyszczanie twarzy. Zanim jednak postanowisz wpisać w okienko wyszukiwarki internetowej hasło “oczyszczanie twarzy kielce” i umówisz się na wizytę, koniecznie dowiedz się, jakie masz możliwości. Czy istnieją metody oczyszczania twarzy, które można przeprowadzić w domu? Która metoda jest najskuteczniejsza?


Musisz pamiętać, że twoja skóra nie lubi, kiedy się nad nią znęcasz. Jakąkolwiek metodę na oczyszczanie twarzy wybierzesz, bądź delikatna, a twoja cera ci podziękuje. Gdy nie masz pewności, że potrafisz sama dobrze przeprowadzić zabieg, zdecyduj się jednak na wizytę u kosmetyczki, która dobrze dobierze ci nie tylko metodę, ale także środki. Najlepszej kosmetyczki możesz poszukać wpisując w google hasło “oczyszczanie twarzy kielce http://www.centrummedycynyiestetyki.pl/oczyszczanie-twarzy/“.


Manualne oczyszczanie twarzy


To stosunkowo skuteczna metoda, jeśli zależy ci na oczyszczeniu skóry twarzy. Na cały zabieg składa się kilka mniejszych: oczyszczanie twarzy, tonizowanie, maseczka, rozgrzanie skóry ciepłą parą, następnie wyciskania zaskórników i dezynfekcji.


Niestety, manualne oczyszczanie twarzy ma cały szereg wad. Przede wszystkim, po całym zabiegu skóra twojej twarzy jest dość mocno podrażniona. Dodatkowo, cera zaczyna się bardziej świecić, gdyż manualne oczyszczanie twarzy zwiększa produkcję łoju. Warto wspomnieć też, że efekty tego zabiegu są dość krótkotrwałe, a zaskórniki w większej ilości wracają już po 2-3 dniach. Pamiętaj również, że jeśli występuje stan zapalny, to na skutek wyciskania może się on rozprzestrzenić na powierzchni całej twarzy. Jeśli wybierasz manualne oczyszczanie twarzy, a robisz to pierwszy raz, lepiej zdecyduj się na wizytę u profesjonalistki.


Oczyszczanie twarzy peelingami


Skuteczność oczyszczania twarzy peelingiem uzależniona jest od rodzaju wybranego peelingu:


PEELING MECHANICZNY

To prawdopodobnie najpopularniejszy ze wszystkich rodzaj peelingu. Ma w sobie liczne drobinki ścierające o różnych rozmiarach. Są one syntetyczne lub naturalne. Pamiętaj, żeby nie wcierać ich mocno w twarz, a jedynie delikatnie masować. Oczyszczanie twarzy ma być delikatne.


PEELING DROBNOZIARNISTY

Odpowiednie dla cery normalnej, tłustej i mieszanej. Stosuje się je dokładnie w tych miejscach, gdzie występują najczęściej zaskórniki. Najbardziej narażone na nie są nos, broda i czoło.


PEELING GRUBOZIARNISTY

Dedykowany cerze normalnej i suchej. Niestety, ma sporo wad. Przede wszystkim, oczyszczanie twarzy peelingiem gruboziarnistym jest niemożliwe w przypadku cery wrażliwej oraz tej z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Należy zachować szczególną ostrożność, gdy występują jakiekolwiek stany zapalne. Niewskazane również dla osób z trądzikiem młodzieńczym czy różowatym, a także opryszczką.


PEELING ENZYMATYCZNY

Są zdecydowanie mniej tłuste od pozostałych i nie zawierają w sobie drobinek ścierających. Oczyszczanie twarzy peelingiem enzymatycznym opiera się na enzymach roślinnych, które wnikają w skórę i usuwają martwy naskórek poprzez rozpuszczanie połączeń międzykomórkowych. Najczęściej stosuje się w nich papainę lub bromelainę. Jego niepodważalną zaletą jest to, że oczyszczanie twarzy peelingiem enzymatycznym nie wymaga pocierania, zatem nie podrażnia skóry i nie rozsiewa problemów skórnych po całej twarzy.